יום שישי, ינואר 15, 2016

בשעה טובה ומצלחת הרגולטורים מתחילים להתעורר

אמנם עדיף מאוחר משאר אף פעם לא , הרגולטורים בהודו מתחילים להתעורר ולהלחם ברעיון תוכניות האפס גם בארה"ב מתחילים להשמע קולות דומים (לא מהרגולטורים עדיין לצערי) .

באופן לא באמת מפתיע ממה שהזהירו בהודו סבלו אנשים בארה"ב (חברה ביצע העדפת תעבורה לכל תעבורת הוידאו) וכמובן שנמצאו אנשים שטענו כי שום דבר רע ברעיון ו internet.org הוא בכלל מוצר מצויין . השאלה הנשאלת מה יקרה כאשר חברות שחברות ברעיון תוכניות האפס יגיעו למקומות בהם זה לא נהוג (נגיד נטפליקס שעכשיו מגיע כמעט לכל חור בעולם) - האם גם שם נראה את הפרקטיקות האלה מתחילות לחלחל ? רק זמן יתן לנו את התשובות אני רק מקווה שהרגולטורים בכל אחת מהמדינות האלה ידאגו להזכיר שנייטרליות רשת זה דבר חשוב וחייבים למנוע הסכמים שיבצעו העדפה כזו או אחרת.

אני כנראה יושב בצד של  EFF, אני עדייו מאמין שהאינטרנט צריך להיות פתוח ושווה לכולם , אני נגד הרעיון לבטל את מספרי הטלפון ולהשתמש רק ב פייסבוק מסנגר בשביל לתקשר. אמנם זה נשמע ישן ולא חדשני אבל מספרי הטלפון או טלפוניה במובן של תשתית (ולא משנה אם מדובר ב GSM או PSTN או אפילו ספקי SIP) ולא טלפוניה (תקושרת) במובן של תקשורת עם מעגל חברים סגור (סקייפ, פייסבוק מסנגר , גוגל טאלק, האנגאוטס).


לדעתי מרגע שפייסבוק וגוגל נתשו את הרעיון של שימוש ב XMPP פתוח וחיבור לפדרציה של XMPP הם איבדו את הזכות לבקש להיות תשתית, לא משנה כמה חזקים הם אם הם מונעים שיחה/ הודעה נכנסת מחברה אחרת הם פשוט עוד גן נעול שנתקע בלעדיו.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה