יום רביעי, נובמבר 11, 2015

עלק רשת נייטרלית

דיברתי עם קולגה אי שם באמצע המדבר והוא צחק קצת על מה שעושים בהודו, והנה אתמול בארה"ב נראה שממשיכים לדחוף את הרעיון העקום הזה.והפעם זו חברת T-Mobile ,
גילויי נאות אני לא ממש אוהב אותם עוד מ 2013 אחרי שחמישה מכישרים החזירו את נשמתם לבורא תוך חצי שנה ובזמן חייהם היו טוחנים רוחב פס על שירותי ה crapware שהיו על המכשיר.

אני חושב כנראה ש T-Mobile פיספסו את הרעיון של תוכניות האפס, או את כל הרעיון של הרשת הנייטרלית (net neutrality) אחרת אני ממש לא מבין איך לעזזעל הם מחליטים לשנות את פורמט הקידוד של הסרטים בהם אנו צופים כברירת מחדל. אם לרגע עושים השוואה בין השירות הזה לבין TiGo  שם לפחות מקבלים 100 מ"בגלישה חינם לשרתי פייסבוק ( לפי מה שראיתי ) ב T-Mobile אפילו את זה אין.


לדעתי הם עדיין במצב טוב מאחרים ששם אם אתה כספק שירות לא שילמת כסף לחברת הסלולאר משתמשי קצה לא יוכלו להשתמש בשירותים שלך (בגלל חיבור זוועתי) אבל הם מתקדמים בצעדים די טובים למצב בו אנשים יבחרו שלא לצרוך את התוכן שלך (כי על השידור שלך הם משלמים בחבילת ה data אבל שידור מספק אחר הם לא משלמים רשימת ספקי שידור עליהם T-Mobile לא תגבה דאטא).


יש גם משהוא יחסית טוב ב T-Mobile שהייתי רוצה שספקים במדינות אחרות ילמדו מהם זה הרעיון שאם יש לי חבילת 14 ג"ב אבל ניצלתי 2 מתוכם ה 12 הנותרים יצטרפו לחודש הבא (תוכנית הידועה בשם data stash).

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה