יום שני, ינואר 04, 2010

חברת סלקום שמה עלי פס ועל אחרים גם

אלוהים כמה ספאם אני יכול לקבל מחברת סלקום , ביקשתי פירסמתי פוסט , אפילו פניתי לחברה במייל הם הבטיחו שלא יתקשרו. אז הבטיחו.

ניכנסתי אכשיו לאתר והסתקלתי בהסכם השימוש. כרגיל היתה אפשרות להצטרף לדיוור ישיר:

"אני מסכים לקבל לסלולרי ולמייל הטבות והצעות פרסומיות של שותפים עסקיים של סלקום.

אם ברצונך שלא לקבל דברי פרסומת של שרותי סלקום, אנא פנה לשירות הלקוחות 123*"

והיה שם גם אישור לפרטי שימוש. אולם שם ציפתה לי הפתעה מאוד מעניינת :

פרטיות
בעת השימוש באתר, ייאסף מידע אודות הדפים, המוצרים והמודעות שהוצגו בפניך, התכנים שעניינו אותך, כמה זמן שהית באתר ואילו פעולות ביצעת בו. המידע אינו מזהה אותך אישית לכן המידע שנאסף הוא בעל אופי סטטיסטי כללי בלבד. סלקום רשאית לשמור את המידע ולהשתמש בו לצרכיה על פי מגבלות תנאי שימוש אלה והוראות כל דין ו/או לשם אספקת שירותים, גביית כספים, עריכת חשבונות, ואכיפת זכויותיה של סלקום על פי הסכם זה ו/או כל הסכם אחר. סלקום תהא רשאית להמשיך ולבצע פניה אליך בכל אמצעי תקשורת שסלקום תמצא לנכון בהצעות ובמסרים פרסומיים שונים הנוגעים לשירותי סלקום. במידה ואינך מעוניין בקבלת מסרים אלו באמצעות פקס, מייל SMS, הודעת חיוג אוטומטי, אנא פנה לשירות הלקוחות של סלקום.

כמו כן, באישור תקנון זה הנך מסכים לקבל עדכונים לגבי הטבות, מבצעים ודברי פרסומת מטעם שותפים עסקיים של חברת סלקום. סלקום רשאית להשתמש במידע שייאגר אודות השימוש שתעשה באתר לצורך הפקת וניתוח מידע סטטיסטי. סלקום רשאית למסור נתונים סטטיסטיים כאלה לצדדים שלישיים, כל עוד אין הנתונים מתייחסים אליך אישית או מזהים אותך באופן אישי.

אבטחת מידע
סלקום מיישמת מנגנוני הגנה מתקדמים כדי לאבטח את המידע באתר חדירה למערכות המחשב של האתר או של סלקום מהווה עבירה פלילית לפי החוק החל בישראל. עם זאת, כבכל מאגר מיגע ממוחשב, סלקום אינה יכולה להבטיח חסינות מוחלטת מפני חדירות למחשביה, ניסיונות לחדירות כאלה, חשיפת מידע או שיבושים והפרעות לפעילות מערכות המחשב המשמשות את האתר. הנך מאשר, כי ידוע לך שסלקום עושה את מירב המאמצים להגן על מאגר המידע הממוחשב, אך אין ביכולתה להבטיח חסינות מוחלטת מפני חדירה למערכות המחשב ולא תהא לך כל טענה ו/או תלונה במקרה של חדירה למערכות המחשב כאמור. הנך מתחייב כי לא תבצע כל פעולה המיועדת לחדור שלא כדין למחשבי סלקום, לסרוק אחר נתיבי גישה או פרצות במערכות מחשב אלה, לפצח את מערכות האבטחה או ההצפנה המגנות על האתר והמידע שבו או לסייע בפעולות כאמור לעיל

למרות שאדם חושב שהוא לא אישר לה לפנות עליו (הcheckbox השני בדף) , החברה מכניסה את הנושא בסעיף אחר. אין מה להגיד צריך לקרוא הייטב את החוזים עם חברות הסלולאר.

רגע ומה עם אבטחת המידע ? הם מונעים ממך לבדוק את האבטחה שלך. באמת אני צריך להאמין שהחברה עושה כל מה שהיא יכולה ? ממתי אסור לי להשתמש ב traceroute ? או לבדוק עם אין פה איזה אפשרות שאדיוט כלשהוא יחייב את המכשיר שלי סתם ככה (לדוגמה אם קיים איזה שהוא web service שמאפשר שליחה שרץ על מערכת לא מוצפנת).

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה