יום שבת, מרץ 28, 2020

Packaging OSM for debian

בגלל המגפה כולם עכשיו מתחילים להרים שרתים ולהציג מידע על מפות, רק שכמעט כולם מתבססים על שירותי המיפוי של אחרים.  בדר"כ הפתרונות הן שימוש ב openstreetmap , google , esri  ואחרים (משום מה לא ראיתי איש שמשתמש במפה של  govmap.gov.il).

אבל אם רוצים לבנות מערכת שתהיה יציבה וניתנת לבנייה חוזרת עדיף לבנות את  שירותי המיפוי של OSM בההפצה החביבה עליכם. רוצים לדעת למה צריך לבנות שירותי tile משלכם ולא להסתמך על אחרים ? מחר כל אחת מהחברות האלה יכולות לחסום את הגישה לשירותי המיפוי שלהם והמערכת המדהימה שלכם תפסיק לעבוד.

רק היום בדביאן יש בעייה באריזה של חבילות OSM.

לצערי ממה שאני זוכר מאז ימי jessie  קשה מאוד לבנות מערכת מיפוי מסוגOSM  באמצעות חבילות דביאן בלבד, ואת זה אפשר לראות הייטב במדריך ההתקנה של  OSM לדביאן בו מבקשים להתקין דברין מgithub ולקמפל לבד.

כולנו אוהבים להשתמש בשירותי ה tile של OSM אבל אנחנו תלויים בשרתים של OSM שיעבדו במקום שיהיה לנו שירותי tile server משלנו.

ופה אתם  מגיעים, אתם רוצים לבנות מערכות מיפוי על בסיס הtiles של OSM. אם יהיו יותר אנשים שיפעילו שירותי tile משלהם כולנו נרוויח יותר כי יהיו יותר עיניים שיערו על הקוד וימצאו בעיות ויפתרו אותם.  יהיו יותר צורות לבנות מערכות מבוססות OSM והמערכת תפרח ולא נהיה סגורים רק בגן היפה של OSM.


לצערי אני לא יודע מספיק Java Script בשביל לפתור את בעיות האריזה של node-carto, וממה שהבנתי node-carto היא החבילה שתוקעת את שאר החבילות הנדרשות בשביל לבנות tile server של OSM.

נכון להיום החבילות הבאות תקועות בתהליך האריזה הן :
אפשר לראות חבילות אחרות עליהם הצוות עובד פה.

את העזרה באריזה שלכם אפשר להגיש ב debian-gis@lists.debian.org וניתן לצפות בדיונים פה .

אם יש לכם שירות מיפוי ואתם יכולים לעזור אז הצוות של debian-gis יכול להעזר בכם. בדיוק כמו שחסר אחיות ורופאים בבתי החולים חסר אורזים ומפתחים בהפצות וגם בדביאן חסר.

אין לי קשר ל debian-gis או דביאן פרט לשימוש בחבילות , כל הנאמר פה זה דעתי ולא דעתם של החברים בצוות שם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה