יום שלישי, פברואר 13, 2018

skype4linux snap

לפני מספר שבועות Skype הודיעה כי יצאה גירסה חדשה תחת מעטפת snap עבור רוב ההפצות.
 

מעבר מאריזה פר הפצה לסנאפי מאפשרת הפצה נוחה יותר לייצרן התוכנה אבל מצד שני פותחת כאב ראש לא קטן למנהל המערכת כי זה כבר לא תחת מנהל החבילות של ההפצה וההפצה לא לוקחת אחריות על מה יגיעה ומה לא.

מכיוון שאני אוהב להשתמש בגנו/לינוקס ואני משתמש בסקייפ ברמה יום יומית החלטתי לנסות להשתמש בזה,  הניסוי היה עם revision יציב (13)  והבטא  (14).

ההתקנה היתה פשוט ביצוע:
user@pc:~$ sudo snap install --classical skype

כאשר מתקינים בצורה כזו אנו לא נהנים מההפרדה שמגיעה בשימוש ב snap, כי לתוכנה יש גישה מלאה לתיקיית השורש אבל skype לא תומכת בהתקנה במצב jail.

זה מרגיש ונראה כמו התקנת בינארי לא ידוע כמו שהיה כאשר היינו מקבלים elf ענק שהיינו אמורים להתקין תחת רוט ולהאמין שהכל יהיה בסדר.

ב2016  המפתחים אמרו :
"It's not that exciting to basically fetch a binary from the Internet and run it on your machine; that has always been possible," "What's exciting is to be able to do that in a way where it's confined, so you know the data that you're trusting it with, and you can make a choice of what you trust that binary with. That's something that snaps have that, for example, Windows apps don't have and traditional Linux apps don't have either."

אבל כמו תמיד הבטחות לחוד ומציאות לחוד. סקייפ שוברת את הפרדיגמה ופשוט מתקינה ומקבלת גישה לתיקיית השורש כמו כל בינארי אחר.

להפתעתי איכות הקול היתה פשוט תענוג, לא ירדה ממה שאני מקבל תחת וינדוס. וזה לא משהוא שניתן לקבל כמובן מאליו אני משתמש בהרבה תוכנות להעברת קול ווידאו והתרגלתי לעובדה שבדר"כ יש צרות (פעם הקול גבוהה מדי, פעם יש jitter, פעם יש קול מתכתי ) ופתאום זה פשוט עובד חלק.


גם ההיסטוריה נפתחה בצורה חלקה וכאשר התקבלה הודעה קפץ לי notification חמוד שהתקבלה הודעה.

בגירסה היציבה כאשר לוחצים על כפתור על הוספת תוכן סקייפ מתרסק.
בגירסת הבטה (14) אין ריסוק.

בשני הגירסאות לא מצאתי איך משתפים את המסך הנוכחי אבל צפייה במסך של אדם אחר עובדת בצורה חלקה.

לסיכום חזרתי לוינדוס בשביל סקייפ.

אמנם בגלל  הריסוקים, חוסר האפשרות לשתף מסך זה לא מאפשר לי להשתמש בזה ביום-יום אבל זה מחמם את הלב לראות שאולי אוטוטו נקבל איכות שימוש כמו בוינדוס !

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה