יום ראשון, פברואר 14, 2016

עדכון ל win10

אתה מפתח או איש IT שעובד בסביבת וינדוס ? כנראה שבסוף החודש תתכיל לראות תופעות הזויות במיוחד.

אם שמת או לא, שידרוג ל win10 נדחף ובטוח יהיו כאלה שיחתפו את הסטירה ויקבלו win10 בלי להבין מה הם עושים. ה downside ? כל מחשב כזה הוא סיוט ברשת הפנימית.

נתחיל מזה שכל אחד מהם הופך להיות מפיץ עידכונים כברירת מחדל, אתה רוצה את זה או לא ברירת המחדל היא לאפשר פיזור עידכונים. מצד אחד עידכונים יתקבלו מהר יותר מצד שאני אתה הולך לשלם על הtraffic הזה ועל המקום הזה (כי מה לעשות משאבים לא באים בחינם).

אם אתה כמוני ולפעמים אתה מוגבל בכמות הtraffic פר מכונה , הדבר היחידי שעובד טוב זה להחזיק את המחשב מנותק פיזית מהרשת, אין שום סיבה שבעולם שתקבל הגבלת מהירות בגלל שהמשחשב שלך רץ להלשין על סוג השימוש שלך לשרתים ברדמונד.

עדיין לא הצלחתי לפתור אבל יש פיטצ'ר מגניב , אם משהוא התחבר ב RDP למחשב אני לא יכול להעיף אותו בלי להפעיל מחדש את הסרביס מחדש. אולי יש פתרון לקוראים אבל שום פתרון לא עבד לא rdesktop ולא mstsc.

החלק הבא שהוא מעצבן לא קטן הוא ה  keyloger המדהים שמגיע כברירת מחדל, ומערכת שממפה כל מה שנעשה.

יש גם פיטצר מדהים ה onedrive שעליו דיברתי בעבר, הוא סיוט לא קטן בגלל שהוא דופק קבצים ביום ש onedrive יעבוד מהקופסא ע"ג webdav או כל פתרון אחר שאפשר לעשות לו net use זה יהיה קילר פיטצר אבל עכשיו זה פשוט זללן טראפיק שדופק קבצים - להסרה .

כמובן לכבות כל מה שאפשר במה שהם מכנים כ"פרטיות".

ממליץ בחום לזכור להוסיף את שרתי הפרסום בhosts לכתובת מקומית , זה די עוזר להעיף זבל מעצבן וכבונוס אין פרסומות בסקייפ.


באורך נס מחשב מסויים ששודרג לwin10 לא דרש התקנה של כל הדברים, רק VS , SQL ו openvpn. באופן אפילו מפתיע לטובה openvpn תיפקד על מכונת וינדוס 10 ללא בעיות מיוחדות (משתמש ב TAP).

אני לא יודע אם זה באג שלא שמתי לב עליו אבל פלאגין ה GIT  ב VS המובנה לא אפשר לעשות commit (אפשר לעשות push אבל לא commit) .

כמעט כל תוכנה מחבילת gnuwin שבדקתי עבדה לי די טוב.

ssh הפסיק לעבוד מתוך ה command line אבל מתוך git-bash עובד (כנראה משתני סביבה נהרסו).

לצערי פתרון הגיבוי המובנה (robocopy) הפסיק לתפקד בתיקיות מעל 30K קבצים כשצריך לסנן קבצים לפי תאריך אז יופי לי שצריך לחזור לכתוב טסריטים ב batch.

pidgin ו sipe דרשו עדכון גרסה (פשוט סירב להתחבר) אני לא יודע אם זה התזמון או באמת משהוא נהרס מאחור.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה