יום שישי, ינואר 15, 2016

כל הכבוד לגוגל #2

לפני מספר ימים סיפרתי על זה שגוגל סוגרת את הברז ל  RouteBuilder , ואוסרת עליה להשתמש בשירות המפות שלה (לטענת גוגל RouteBuilder פעלו בניוד ו TOS של מפות גוגל).

באופן לא ממש מפתיע הרבה מאוד אנשים בעולם הקוד הפתוח צעקו לRouteBuilder לעבור לשימוש בשירות מיפוי פרטי או שירות פתוח דוגמת openstreetmap.

מפה לשם גוגל משכו בחזרה את האיסור להשתמש במוצר שלהם נכון לעכשיו אבל החלק הבאמת מעניין , בדיוק כמו שהמון אנשים הציעו (כולל אני) החברה ב RouteBuilder עוברים להשתמש ב OpenStreetMap ואולי ביחד עם שימוש ב Leaflet (וזה לא באמת משנה אם זה זה או ol העיקר שזה קוד פתוח).

החלק המאוד משמעותי בנושא הוא העובדה שמוצר יחסית גדול מתנתק מקבלי שירות מפות ועובר להשתמש בשירות tiles (מדיה) ושירות ניתוב פתוח (שבאופן לא מפתיע אפשר להריץ לבד בלי התערבות של OSM בדרך).

השאלה היא מתי מפתחי אפליקציות נוספות יחליפו את שירותי ההסתמכות על מיפוי גוגל ויתחילו להשתמש ולאפשר החלפת שרתי מיפוי למשתמש ?

אחת השאלות הגדולות ביותר לאפליקציית מיפוי היא -
האם היא מוסגלת לעבוד offline לאחר הורדת מפות ל cache.
האם היא מסוגלת לעבוד בתוך רשת סגורה ללא פנייה למקורות חיצוניים.

לא מזמן ראיתי איך אנשי תאגיד מים שהסתמכו על אפליקצית מפות "רשמית" שמתשמשת במידע שייוצא משרות מיפוי  נכשלים בעבודה ופשוט לא מסוגלים להשתמש במיפויי שלהם,המכשיר שלהם לא הצליך להוריד את המפות של האזור הנדרש והם נאלצו לצאת מהאתר בו עבדו לאזור בו יש קליטת בשביל להוריד מקטע יחסית קרוב ואז ידנית ביצעו את השוואה. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה