יום שבת, ינואר 23, 2010

האם יבוא היום שנראה קופים עובדים בפיתוח תוכנה ?

אדם שאני מעריך אמר פעם עם התקדמות סביבות הפיתוח יצרת התוכנה ירדה מרמת האומנות לעבודה פקידותית. ואמנם יש אהבה מאוד גדולה ברחבי הרשת לסוג המתכנתים שפשוט גוררים פקדים. אבל האם שם אנו צריכים להעצר ?

Susan Rumbaugh הציגה לאחרונה בתערכות TED את נושא ההשפעת הסביבה על התקדמות והתפתחות. ואם כבר יש קופים שמשחקים pac-man מה הלאה ? האם נראה עוד מעט ניסוי לימוד של קוף לפתח אפליקציה ?

מי שזוכר קופים לפחות בגילאים הקטנים לומדים ע"י הסקה ולא חיקוי דוגמה טובה הינה הסרטון הבא. כלומר עם מספיק אהבה ומספיק עבודה איתו קוף יתפתח לדברים יחסית רצינים. כלומר אם אנו רואים קוף שיודע להתבטא באמצעות שימוש בשפה. ואף ללמוד שפה אחרת. יצרת כלים (האם אפשר להגיד ל"הנדס") ומה לא. בהצגה זו אנו רואים קוף שלמד להדליק אש לשלוט ברכב ואף לשחק באחד מהמשחקים החשובים ביותר שהומצעו בעבר.

לאחר צפייה בסרטון זה אני נזכר בסיפורים על לימוד אנשים לבצע פעולות פקידותיות באמצעות קורסי הדרכה.אולם אם ניקח כמעט כל קורס הדרכה לאנשי תוכנה נראה כי פעמים רבות מדובר בנושא של חיקוי ( מרצה מראה מה לעשות והכיתה מחקה). אולם פעמים רבות חלק גדול איננו מבין את משמעות ביצוע הפעולה אלה רק שהוא יקבל את הממתק שלו (השכר). אז מה ימנע מקוף בנובו להיות מאומן להשתמש בVisual Studio Monkey edition ? אוי אני פותח פה flame war ..

אז מי רוצה ממתק ?!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה