יום שלישי, דצמבר 22, 2009

מייל לSMS

שימוש בפתרונות SMS לקבלת דואר , לפני מספר שבועות גיא סיפר על הbumbleB שלו שמודיע על קבלת מייל. מה שהזכיר לי פרוייקט שזנחתי ב2006 (חיבור של smser ל fetchmail). בשליפה מה שצריך להתבצע הוא תסריט שישלח הודעה באמצעות שימוש בprocmail. כל עוד אין לי קוד אני לא רוצה לעשות אבל הכיוון הכללי קיים ברשת.עוד כיוון (שלא עובד כרגע) -


:0 fw
* ^To.*@myhost
| /usr/bin/python /usr/bin/smser.py

התוצאה שמתקבלת היא שליחת SMS על כל מייל , אחת הבעיות של smser היא כמות ההודעות , ישנם פתרונות שמאפשרים שליכת הודעות ללא החזקת משתמש בICQ לדוגמה textme אינני יודע את דרך עבודתה אבל אני משער שמדובר על עוד פתרון מבוסס ICQ (בדודמה לSMSer) , הבעיההעיקרית של התוכנה (פרט לזה שהיא לא חופשית) שהיא לא עובדת במערכות הפעלה נורמאליות (הם דורשים איזה שהיא מערכת לא מוכרת בשם וינדוס).

ישנו פתרון נוסף בדמות שליחת ההודעה באמצעות טלפון סלולארי (אם ממש רוצים להעשיר את חברות הסלולר):


AT
AT+CMGF=1
AT+CMGW="+97252123456"
Meir Shitrit eye is always open.
AT+CMSS=1

נכון שיש אפליקציות אחרות שמסוגלות לתת את זה (gnokii ו gammu וכן הלאה) אבל זו הגישה הנמוכה ביותר , הבנתי שיש עוד מספר אפשרויות לדוגמה שימוש בהודעות שיעברו ב ( XMPP (Jabber , G-talk . סך הכול מתעלים את ההודעה כהודעת Jabber רגילה. הנקודה היפה פה שלרבונו יש לקוח XMPP (או לפחות SIP ) במכשיר הסלולר. אינני יודע את ההתנהגות של fring בקבלת הודעת MESSAGE אבל חלק מהלקוחות מתייחסות לזה כל הודעת IM רגילה לכל דבר באמצעות שימוש בהרחבה של תקן SIP. מפה הדרך לקבלת המידע במכשיר הסלולר יחסית מהירה.

יש לנו פתרון מבוסס SMS וגם פתרון מבוסס הודעות מיידיות - חבל שאי אפשר לנגן את הטכניקה הישנה של גווביינה בטלפונים סלולארים ;-).

4 תגובות:

  1. אני אישית משתמש ב־gammu ובסקריפט פייתון קטן כדי להקים שרת לשליחת SMS.

    השבמחק
  2. כדאי אולי לתת גם לינקים לאתר של SMSer ולפוסט על הבמבל-בי. אחרת אנשים לא ידעו על מה מדובר.

    השבמחק